Dermalibour+ Creme Reparatrice

0 Orders
#
In stock
1,500L

Description

Dermalibour+ Creme Reparatrice

50ml

Pastrues Riparimi CICA-Cream Dermalibour+ është efektiv nga 24 orë  dhe me origjinë 100% natyrale. Ai menjëherë zbut, riparon* dhe pastron acarimet e lëkurës për të gjithë familjen. Solutionshtë zgjidhja ideale për çdo zonë që është e kuqe, kruhet, pickon ose ndjehet e shtrënguar, përfshirë acarimin e thithkave të shkaktuar nga ushqyerja me gji.

Formula e saj me tolerancë të lartë është e përshtatshme në mënyrë të përkryer për lëkurën e irrituar në fytyrë, trup, qepallat dhe zonat e jashtme intime të të rriturve, fëmijëve dhe të porsalindurve.

Cilësia e saj e këndshme, e vazhdueshme dhe e padukshme është e lehtë për tu aplikuar dhe absorbohet shpejt nga lëkura. Nuk përmban vaj mineral ose aromë.

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by