Tsunami Deep Cleanser

0 Orders
#Dermastir 018
In stock
6,860L

Description

Tsunami Deep Cleanser

Dermastir Tsunami është një pastrues i thellë me shtresim të butë që mund të përdoret në të gjitha llojet e lëkurës. Veprimi i pastrimit të thellë automatizohet dhe formohen flluska oksigjeni për të dezinfektuar sipërfaqen e lëkurës. Dermastir Tsunami është gjithashtu një nga trajtimet më shpesh të përdorura të lëkurës në raste të tilla si dermatiti, rosacea, impetigo, psoriaza, ekzema, skuqjet, komedonet etj.Dermastir Tsunami është kaq efektiv saqë mund të përdoret edhe në rastet e akneve të lehta deri të moderuara.

Hidratim i bazuar në ujë + Antioksidantë

Pastruesi i thellë Dermastir Tsunami ka vetëm hidratim të bazuar në ujë dhe nuk shtohet vaj në formulë në mënyrë që të mos shtoni më tej vaj në prodhimin e sebumit. Funksioni i hialuronatit në Dermastir Tsunami është të hidratojë lëkurën e trajtuar në krahasim me shumë trajtime të tjera për pastrimin e akneve që e lënë lëkurën të thatë dhe të lëkundur. Vitamina E siguron një shtresë antioksidante në lëkurën e trajtuar për të mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira dhe ndotësit

Anti-inflamator jo-steroid

Pastruesi i thellë Dermastir Tsunami përmban trometaminë ketorolak që depërton thellë për të zvogëluar papërsosmëritë dhe inflamacionin. Ketorolac tromethamina është një ilaç anti-inflamator jo-steroid (NSAID) në familjen e derivateve të acidit acetik heterociklik. Trometamina ketorolac vepron duke penguar sintezën e prostaglandinave. Eshtë një frenues jo selektiv i sintezës së prostaglandinës nga bllokimi konkurrues i enzimës ciklooksigjenazë (COX). Pas aplikimit të Dermastir Tsunami, inflamacioni zvogëlohet dukshëm dhe numri i ditëve të nevojshme për të arritur qartësinë e lëkurës zvogëlohet.

Vitamina E

Vitamina E vepron si një antioksidant, duke mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira, por gjithashtu mund të ketë role anti-inflamatore. Lokalisht, Vitamina E depërton si në epidermë ashtu edhe në dermis, dhe furnizon forma të kësaj vitamine në lëkurë që përndryshe nuk mund të përvetësohen nga trupi përmes dietës.

Përdorimi:

  1. Filloni duke shpërndarë në mënyrë të barabartë xhelin mbi fytyrë dhe qafë.
  2. Lëreni xhelin të veprojë dhe oksigjenojë lëkurën deri në 15-20 minuta.
  3. Masazhojeni butë, shpëlajeni dhe ndjejeni efektin e exfolimit.

Përbërësit:

AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ETHYL PERFLUOROBUTYL ETHER, ETHYL PERFLUOROISOBUTYL ETHER, SODIUM LAURETH SULFATE, ACRYLATES COPOLYMER, DECYL GLUCOSIDE, BETAINE, TEA-LAURYL SULFATE, TROMETHAMINE, PHENOXYETHANOL, SODIUM CHLORIDE, CHLORPHENESIN, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE.

Brand

Dermastir

DERMASTIR - PROFESSIONAL LUXURY SKINCARE. Ritual i Avancuar Kundër Plakjes Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një ritual të kujdesit të lëkurës që ka një efekt radikal në shenjat e ndryshme të plakjes dhe u frymëzua nga trajtimet estetike mjekësore. Ka efekt zbutës në rrudha, forcon lëkurën, përcakton konturet e fytyrës, ka efekt tonifikues dhe ristrukturues. Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një larmi produktesh për të gjitha llojet dhe shqetësimet e lëkurës.

Additional information

Firma

Alta Care Laboratoires

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tsunami Deep Cleanser”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by