Twisters CoEnzyme Q10

0 Orders
#Dermastir 015
In stock
9,520L

Description

Twisters CoEnzyme Q10

Paraqitur në rozë të ëmbël dhe me shkëlqim Dermastir Coenzyme Q10 Twisters sigurojnë një mbrojtje natyrore kundër plakjes së lëkurës. Një furnizim i mirë i oksigjenit është i nevojshëm për lëkurën, nganjëherë edhe më shumë se hidratimi, por shpesh xhelët dhe kremrat hidratues përdoren gabimisht për të siguruar ujë kur nevojitet oksigjen. Ky serum i Koenzimës Q10 ka përqendrime që në nivel qelizor  përmirësojnë çlirimin e oksigjenit.Humbja e faktorëve trofikë aktivizon enzimat pro-apoptotike, duke shkaktuar prishjen e mitokondrive të cilat prodhojnë energji për qelizat. Përveç se është një faktor në zinxhirin e transportit të elektroneve mitokondriale, CoQ10 në formën e tij të reduktuar (ubiquinol ose CoQ10) shërben si një antioksidant i rëndësishëm si në membranat mitokondriale ashtu edhe në ato lipidike, ku mbron qelizat e lëkurës në betejën e tyre kundër efekteve shkatërruese nga radikalet.

* Një veprim mbrojtës natyral kundër plakjes së lëkurës.
* CoQ10 përmirëson çlirimin e oksigjenit në qeliza.
* CoQ10 është thelbësore në rigjenerimin e vitaminës E.
* Ndihmon për të minimizuar dëmtimin oksidativ të ADN-së.
* Koenzima Q është gjithashtu thelbësore në formimin e apoptozomës, së bashku me proteinat e tjera të adaptorit.

Perdorimi:

Këpusni kapsulën dhe aplikojeni  rreth e përqark fytyrës duke e masazhuar.Vendosni produktin më me bollëk në zonat e lëkurës të cialat duken pa gjallëri dhe të ashpra.

Përbërësit:

Cyclomethicone, Isohexadecane, Dimethicone crosspolymer, Decyl olive ester, Propylene glycol dicaprylate/dicaprate, Squalane, Camellia sinensis extract,Caprylic/capric triglycerides,Ubiquinol.

 

Brand

Dermastir

DERMASTIR - PROFESSIONAL LUXURY SKINCARE. Ritual i Avancuar Kundër Plakjes Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një ritual të kujdesit të lëkurës që ka një efekt radikal në shenjat e ndryshme të plakjes dhe u frymëzua nga trajtimet estetike mjekësore. Ka efekt zbutës në rrudha, forcon lëkurën, përcakton konturet e fytyrës, ka efekt tonifikues dhe ristrukturues. Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një larmi produktesh për të gjitha llojet dhe shqetësimet e lëkurës.

Additional information

Formulimi

Firma

Alta Care Laboratoires

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Twisters CoEnzyme Q10”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by