Hyaluronic Invisible Face Mask Post-Op

0 Orders
#Dermastir 011
In stock
1,400L

Description

Hyaluronic Invisible Face Mask Post-Op

25 ml

Maske hidratuese per fytyren nje-perdorim.

Dermastir Hyaluronic Invisible Face Mask është një shumë i pëdorur pas operacionit nga dermatologë dhe kirurgë plastikë. Kjo formulë unike prodhon një pengesë mbrojtëse dhe stimulohet prodhimi i kolagjenit. Maska është hidrofile dhe mund të ruajë nivelet e lagështisë deri në 100 herë më shumë se pesha e saj e thatë. Formula është krijuar për të inhibuar enzimat që pengojne prodhimin e acidit hialuronik, kolagjenit dhe elastinës.

Indikacionet:
Pas kikurgjise në fytyrë, pas seancave të lazerit,pas botoxit, mirëmbajtje kundër rrudhave.

Perdorimi:

  1. Hiqni shtresën e jashtme të paketimit të maskës së padukshme hialuronike për të zbuluar maskën elastike dhe të tejdukshme hialuronike brenda.
  2. Vendosni maskën hialuronike në fytyrë. Sigurouni që masken ta keni aplikuar mirë në të gjithë fytyrën.
  3. Pas 30-45 minutash, maska hialuronike mund të hiqet. Vazhdoni me rutinën normale të kujdesit për lëkurën pasi nuk është e nevojshme ta shpërlani fytyrën pas heqjes së maskës.

Perberesit:

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL,XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, HYALURONIC ACID, SOLUBLE COLLAGEN,DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, CETYL-PG HYDROXYETHYLPALMITAMIDE, ALOE VERA EXTRACT, HYDROLYZED SILK PG-PROPYL METHYLSILANEDIOL

Brand

Dermastir

DERMASTIR - PROFESSIONAL LUXURY SKINCARE. Ritual i Avancuar Kundër Plakjes Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një ritual të kujdesit të lëkurës që ka një efekt radikal në shenjat e ndryshme të plakjes dhe u frymëzua nga trajtimet estetike mjekësore. Ka efekt zbutës në rrudha, forcon lëkurën, përcakton konturet e fytyrës, ka efekt tonifikues dhe ristrukturues. Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një larmi produktesh për të gjitha llojet dhe shqetësimet e lëkurës.

Additional information

Formulimi

Sasia

25 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hyaluronic Invisible Face Mask Post-Op”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by