Masks Caviar Peel Off Thermogenic

0 Orders
#Dermastir 009
In stock
1,040L

Description

Masks Caviar Peel Off Thermogenic

30 gr

Maska termogjenike e havjarit Dermastir është unike sepse efekti okluziv plotësohet me efektin ngrohës. Maskat e pastrimit janë tashmë më okluzive dhe hidratuese sesa maska normale e larjes. Kur këto maska hiqen janë gjithashtu termogjene, temperatura e lëkurës rritet dhe një numër më i madh i poreve hapen.Ekstrakti i havjarit është një përbërës shumë i çmuar që nxirret nga vezët e havjarit të beluga-s dhe peshqve sevruga.Ata kanë struktura aminoacide që shkenca nuk ka qenë në gjendje t’i kopjojë.

Çmimi i havjarit kohët e fundit u rrit më tej për ta bërë këtë përbërës edhe më luksoz.Havjari përmban lëndë ushqyese të membranës qelizore omega dhe fosfolipide dhe anti-oksidues (acid yndyror oleik & palmitik). Lecitina dhe fosfatidili i gjetur në havjar ndihmon në riparimin e indeve dhe ndihmon në sinjalizimin e qelizave. Havjari gjithashtu ka fosfoproteina dhe aminoacide që rigjenerojnë elastinën dhe kolagjenin në lëkurë. Vitaminat A, D & B dhe elementë të tjerë si fosfori, kalciumi, bakri, mangani, hekuri dhe magnezi gjenden gjithashtu në ekstraktin e havjarit. Këto vitamina dhe elementë ndihmojnë proceset enzimatike dhe metabolike në lëkurë.

Perdorimi:

Hidhni përmbajtjen e qeses në një enë dhe përziejeni me 90ml ujë në 45 ° C.

Përzieni shpejt dhe me forcë për një minutë për të marrë një pastë homogjene.

Vendoseni pastën menjëherë në fytyrë. Lëreni maskën të kryejë funksionin e saj të paktën 15 minuta.

Përbësit:

SOLUM DIATOMEAE, ALGIN, CALCIUM SULFATE, TETRASODIUM PYROPHOSPHATE, MARIS SAL, AQUA, GLYCERIN, CI 77007, MAGNESIUM OXIDE, PARFUM, CAVIAR EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID.

Brand

Dermastir

DERMASTIR - PROFESSIONAL LUXURY SKINCARE. Ritual i Avancuar Kundër Plakjes Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një ritual të kujdesit të lëkurës që ka një efekt radikal në shenjat e ndryshme të plakjes dhe u frymëzua nga trajtimet estetike mjekësore. Ka efekt zbutës në rrudha, forcon lëkurën, përcakton konturet e fytyrës, ka efekt tonifikues dhe ristrukturues. Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një larmi produktesh për të gjitha llojet dhe shqetësimet e lëkurës.

Additional information

Formulimi

Sasia

30 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Masks Caviar Peel Off Thermogenic”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by