Post-Op Biocellular Face Mask Retexturizing Skin Tissue

0 Orders
#Dermastir 013
In stock
1,750L

Description

Post-Op Biocellular Face Mask Retexturizing Skin Tissue

30ml

Dermastir Post-Op Bio-Cellular Retexturizing Maskë për Fytyrën është bërë nga fermentimi i mikroorganizmave, jo nga procesi i prodhimit mekanik. Alta Care Laboratoires përdor bioteknologjinë për të prodhuar materialin e ngjashëm me indet e lëkurës. Kjo formulë unike prodhon një pengesë mbrojtëse dhe stimulohet prodhimi i kolagjenit. Maska është hidrofile dhe zvogëlon TEWL pasi mund të mbajë nivelet e lagështisë deri në 100 herë më shumë se pesha e saj e thatë. Formula është krijuar për të penguar enzimat që prishen hialuronike, kolagjenit dhe elastinës në lëkurë. Struktura e saj rrjetore 3D rrjetë lejon ajrin të depërtojë, por jo të lëngët, ngjitet fort me lëkurën dhe njihet gjithashtu si ‘indet e lëkurës’.

Përdorimi:

Hiqni 2 shtresat e jashtme të paketimit të maskës bio-qelizore për të zbuluar maskën elastike dhe të tejdukshme bio-celuloze brenda.

Vendosni maskën bio-celuloze në fytyrë.

Lyejeni butësisht për tu siguruar që ngjitet në lëkurë.

Pas 30-45 minutash, hiqni maskën.

Vazhdoni me rutinën normale të kujdesit për lëkurën pa larë serumin.

Përbërësit:

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, DIAZOLIDINYL UREA, DIPOTASSIUM ,GLYCYRRHIZATE, HYALURONIC ACID, CETYL-PG HYDROXYETHYL ,PALMITAMIDE, PALMITOYL ,PENTAPEPTIDE-4.

 

Brand

Dermastir

DERMASTIR - PROFESSIONAL LUXURY SKINCARE. Ritual i Avancuar Kundër Plakjes Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një ritual të kujdesit të lëkurës që ka një efekt radikal në shenjat e ndryshme të plakjes dhe u frymëzua nga trajtimet estetike mjekësore. Ka efekt zbutës në rrudha, forcon lëkurën, përcakton konturet e fytyrës, ka efekt tonifikues dhe ristrukturues. Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një larmi produktesh për të gjitha llojet dhe shqetësimet e lëkurës.

Additional information

Formulimi

Sasia

30 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Post-Op Biocellular Face Mask Retexturizing Skin Tissue”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by