Twisters Retinol

0 Orders
#Dermastir 005
In stock
9,520L

Description

Twisters Retinol

50 Twisters.

Ky lëng i pasuruar kundër rrudhave përmban retinol (Vitamina A), ekstrakt squalane dhe çaj të bardhë për një lëkurë të lëmuar, të fortë dhe rrezatuese. Ky kombinim retinol dhe squalane është provuar se jep rezultate të shkëlqyera jo vetëm në zvogëlimin e rrudhave, por edhe në rastet e pigmentimit të lëkurës.

Retinol (vitamin A):Redukto rrudhat dhe njollat kafe të shkaktuara nga ekspozimi në diell dhe rrit ndjeshëm lagështimin e lëkurës.Eshtë zbuluar gjithashtu se rrit elasticitetin e lëkurës dhe zbut lëkurën e ashpër.

Skualan:E pranishme në sebumin njerëzor dhe në vajin e ullirit, parandalon shfaqjen e rrudhave , mbron dhe zbut lëkurën. Shërben gjithashtu si një agjent depërtues për të bartur retinolin në lëkurë

Çaj  i bardhë: përmban flavonoide, të cilat kanë veti anti-oksiduese.

Perdorimi:

Këpusni kapsulën dhe aplikojeni  rreth e përqark fytyrës duke e masazhuar.Vendosni serumin më me bollëk në zonat e lëkurës së rrudhur ose të pigmentuar.

Përbërësit:

Cyclomethicone, Isohexadecane, Dimethicone crosspolymer, Decyl olive ester, Propylene glycol dicaprylate/dicaprate, Squalane, Camellia sinensis extract,Caprylic/capric triglycerides,Retinyl palmitate.

Brand

Dermastir

DERMASTIR - PROFESSIONAL LUXURY SKINCARE. Ritual i Avancuar Kundër Plakjes Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një ritual të kujdesit të lëkurës që ka një efekt radikal në shenjat e ndryshme të plakjes dhe u frymëzua nga trajtimet estetike mjekësore. Ka efekt zbutës në rrudha, forcon lëkurën, përcakton konturet e fytyrës, ka efekt tonifikues dhe ristrukturues. Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një larmi produktesh për të gjitha llojet dhe shqetësimet e lëkurës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Twisters Retinol”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by