Dermo-paediatrics Diaper Rash Cream

0 Orders
#Biolane 001
In stock
700L 1,100L
Clear selection

Description

Dermo-paediatrics Diaper Rash Cream

50/100ml

Kremi për ndërrimin e bebeve Biolane Dermo-paediatrics Changing Cream, në sajë të formulës së saj inovative me tolerancë të lartë, është krijuar posaçërisht për të riparuar dhe lehtësuar në mënyrë efektive acarimin dhe skuqjen në pjesën e poshtme të foshnjës. Zbatuesi i tij në formë kupole e bën të lehtë për t’u përdorur dhe garanton higjienë optimale.

Risitë: Me anë të panthenolit dhe vitaminës E, ndihmon në rigjenerimin aktiv të lëkurës së dëmtuar duke nxitur rinovimin e qelizave. Formuluar duke përdorur oksid zinku (20%), me veti qetësuese, ndihmon në qetësimin dhe lehtësimin e ndjesive acaruese të shkaktuara nga kontakti me urinën, jashtëqitjet dhe fërkimet me pelenat. E kombinuar edhe me vaj bajame të ëmbël, qetëson dhe mbron lëkurën e foshnjës.
Krem hipoalergjik Biolane Dermo-Paediatrics Diaper Rash nuk lë njollë, përhapet lehtë dhe mund të hiqet në ndërrimin e ardhshëm të pelenave.

  • Pa paraben, pa sapun dhe pa alkool
  • PH fiziologjik: respekton ekuilibrin e lëkurës
  • I përshtatshëm për përdorim te të porsalindurit
  • Rekomandohet për foshnjat 0+ muaj.

Përdorimi: 

Në çdo ndërrim pelene, pas pastrimit të plotë dhe në lëkurë të thatë, vendosni një trashësi më në pjesën e poshtme të foshnjës dhe palosjet e ijeve, duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave të skuqura dhe të irrituara.

Përbërja:

Aqua, Zinc Oxide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Citric Acid, Tetrasodium Edta, Polyaminopropyl Biguanide, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein.

 

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Additional information

Grup-mosha

Sasia

100 ml, 50 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dermo-paediatrics Diaper Rash Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by