Dermo-paediatrics Moisturizing Cream

0 Orders
#Biolane 003
In stock
1,200L

Description

Dermo-paediatrics Moisturizing Cream

150ml

Bioline Krem Hidratues Dermo-Pediatrik hidraton lëkurën shumë të thatë dhe të prirur për atopi tek të sapolindurit dhe fëmijët e vegjël. Një kompleks i fuqishëm dhe riparues i përbërësve aktivë: Aminoacide + minerale + provitamina B5.

Veprimi i trefishtë:
Riparon dhe forcon filmin hidrolipidik.
Riparon dhe qetëson lëkurën e irrituar.
Hidraton lëkurat e ndjeshme dhe të thata.

*Hipoalergjik me aromë të këndshme, i lehtë për tu aplikuar.
*Vepron në shtresat e sipërme të epidermës.
*Formuluar për të minimizuar rrezikun e alergjive.

Përdorimi: 

Aplikoni një ose dy herë në ditë për një pastrim në mënyrë të përsosur të lëkurës së fytyrës dhe trupit, duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave të thata.

Përbërja:

Glycerin, Panthenol, Tocopherol, Lecithin, Glycine soja (soybean) sterols, DI-PPG-3 Myristyl ether adipate, Paraffinum liquidum, Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, Magnesium aspartate, Sarcosine, Potassium aspartate, Sodium cocoyl amino acids.

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Additional information

Grup-mosha

Sasia

100 ml, 50 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dermo-paediatrics Moisturizing Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by