Dermoabsolu Baume Nuit

0 Orders
#
In stock
6,200L

Description

Dermoabsolu Baume Nuit

40ml

Përbërësit kryesorë aktivë:

– Polifenolet e vaniljes: mbrojtës të acidit hialuronik, forcojnë lëkurën dhe kanë një efekt antioksidues.

– SytenolTM: ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga zvogëlimi i sasisë së kolagjenit, tonifikon dhe riformëson konturet e fytyrës.

– Glycoleol: pararendës thelbësor i lipideve të lëkurës, ushqen intensivisht lëkurën, rikthen rehatinë e lëkurës falë veprimit të saj ushqyes të menjëhershëm dhe afatgjatë, duke promovuar sintezën natyrale të lipideve në lëkurë.

– Kombinimi i përbërësve aktivë synon të forcojë barrierën e lëkurës dhe hidratimin e thellë.

– Uji termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.

Cilësi e plotë dhe shumë hidratuese.

Rigjenerim intensiv gjatë gjithë natës, për një lëkurë të relaksuar dhe rrezatuese në mëngjes.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by