Dioptifatigue Revitalizing Gel

0 Orders
#
In stock
2,990L

Description

Dioptifatigue Revitalizing Gel

15ml

Ndryshimet e zonës përreth syve janë të shumta e shumë të ndryshme: rrudha, borsa, rrathë e lodhje. Çdo alterim ka një shkak të justifikuar fiziologjikisht. Me respektin maksimal ndaj kësaj zone shumë delikate, produktet e linjës Diopti janë pa parfum, pa ngjyryes, paraben apo fenoksietanol dhe respektojnë pH e lotëve.

Me linjën Diopti, Lierac, prej më tepër se 30 vitesh propozon trajtimet specifike për çdo problem të zonës përreth syve.

Dioptifatigue ndihmon në reduktimin e shenjave të lodhjes duke vepruar mbi tre tipe të këtyre shenjave: sy të fryrë, të lodhur dhe zonat e hijes që shfaqen poshtë syve. Formulimi përmban edhe peptid kundër dritës blu për të mbrojtur nga dëmtimet e qelizave.

Përbërës aktiv:

  • Kafeina: vepron mbi zonat e fryra e përmirëson mikroqarkullimin
  • Hyalu 2: efekt tek sytë e lodhur
  • Vitamina C: efekt mbi zonat e hijes, veprim hidratues
  • Peptid kundër dritës blu: veprim mbrojtës ndaj dëmtimit qelizar të zonës rreth syve për shkak të ekspozimit ndaj dritës

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by