Doppelherz system Kollagen Beauty

0 Orders
#Doppel Herz 019
In stock
10,010L

Description

Doppelherz system Kollagen Beauty

30 shishe me dozë të vetme

Peptide kolagjeni + ekstrakte Açai + Biotin + Zink

Me shije pjepri.

Sistemi Doppelherz Kollagen Beauty përmban një kombinim të ushqyesve që janë thelbësorë për shëndetin e lëkurës tuaj. Mbushur në shishe me dozë të vetme për një përdorim të përshtatshëm, kudo dhe në çdo kohë.

Jep nje lekure te shendetshme+elasticitet.

Radikalet e lira të prodhuara në epidermë nën efektin e dritës së tepërt të diellit janë shkaku kryesor i njollave të errëta në moshën e vjetër. Shfaqja e këtyre njollave të hiperpigmentuara mund të parandalohet duke i siguruar lëkurës lëndë ushqyese që neutralizojnë radikalet e lira para se të shkaktojnë dëmtime.

2.5 g peptide kolagjeni: ato ndihmojnë në rritjen e elasticitetit të lëkurës dhe në të njëjtën kohë zvogëlojnë thellësinë e rrudhave.

Vitamina C: kërkohet për sintezën endogjene të kolagjenit.

Vitamina E: së bashku me Vitaminën C kontribuon në mbrojtjen e qelizave të lëkurës nga stresi oksidativ.

Vitamina A, Biotina dhe Zinku: ndihmojnë në mbajtjen e një lëkure normale, të shëndetshme.

Bakri: luan një rol thelbësor në ruajtjen e pigmentimit normal të lëkurës dhe indeve normale lidhëse.

Ekstrakti i manave Açai: këto manaferra të palmës vendase të Amerikës së Jugut janë të pasura me polifenole me veti antioksiduese.

Zbatimi & Përbërja për pjesë ditore (për pjesë ditore (= ampulë)

Ingredients Amount
Collagen-Peptides 2,5 g
Açai berries extract 100 mg
Vitamin C 80 mg
Zinc 5 mg
Vitamin E 3 mg α-TE
Beta-Carotin 0,96 mg (corresponds to 160 μg RE Vitamin A)
Copper 150 µg
Biotin 150 µg

Brand

Doppel herz

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Doppelherz system Kollagen Beauty”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by