Ducray Anacaps Progressiv

0 Orders
#Ducray 001
In stock
4,200L

Description

Përshkrimi

Anacaps Progressiv është një shtesë ushqimore e formuluar posaçërisht për rënien kronike të flokëve.

Gjallëria e flokëve dhe funksionimi i duhur i ciklit të tyre mund të preket nga faktorë kronikë.

Kjo shtesë ushqimore i siguron bulbit të flokut:

– Biotinë, zink, selen që marrin pjesë në mirëmbajtjen e flokëve normalë;

– Vitaminë B6 që kontribuon në sintezë e cisteinës, një nga aminoacidet e keratinës, proteinës kryesore që gjendet në përbërje të flokut dhe ndihmon në mbajtjen e një aktiviteti normal hormonal.

– Vitaminat C, B2, E ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimet oksiduese.

Pa gluten.

Përdorimi

Merrni 1 kapsulë në ditë me një gotë ujë.

Mos e tejkaloni dozën ditore të rekomanduar.

Marrja e kësaj shtese ushqimore nuk duhet të zëvendësojë një dietë të larmishme, të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Përbërësit

MICROCRYSTALLINE CELLULOSEHYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSEL-ASCORBIC ACIDFERROUS SULFATED,I ALPHA TOCOPHEROL ACETATEZINC SULPHATE MONOHYDRATENICOTINAMIDED-CALCIUM PANTOTHENATEMAGNESIUM STEARATESILICIUM DIOXIDEPYRIDOXINE HYDROCHLORIDERIBOFLAVINSODIUM MOLYBDATE/MALTODEXTRINEFOLIC ACIDSODIUM SELENITEBIOTIN

Brand

Ducray

Ducray Laboratoires dermatologiques Trajtimet që ndryshojnë jetën tuaj të përditshme! Risi e dobishme që nga viti 1930. Ducray është një markë e grupit Pierre Fabre, i  vlerësuar në nivelin e Përsosmërisë nga ECOCERT Environment sipas standardit ISO 26000. Ishte në vitet 1980 që Ducray, i forcuar nga besimi i vendosur në të nga mjekët, mori përsipër sfidën e lëkurës. Ictyane, dhe formulimi i saj revolucionar galenik, bëhet një pikë referimi në kujdesin e lëkurës së thatë. Marka ndjek kështu rrugën e saj në hulumtimin e dermatologjisë dhe harton një seri zgjidhjesh të synuara për t'u marrë me flokët dhe çrregullimet dermatologjike që ka të ngjarë të na shqetësojnë të gjithë. Në vitet 1990, filluan jo më pak se 20 referenca. Midis tyre, produkte referimi, të transmetuara nga një brez në tjetrin, siç është Ictyane për lëkurë të thatë ose Keracnyl i cili do të bëhet një nga trajtimet më të përshkruara nga mjekët për lëkurë të prirur ndaj akneve ***.   Kaq shumë produkte, të cilat në vitet 2000 shkatërruan kufijtë për t’u shpërndarë në të gjitha kontinentet. Tani ata janë shpërndarë në më shumë se 80 vende.  

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ducray Anacaps Progressiv”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by