Ducray Kelual DS Shampoo

0 Orders
#Ducray 006
In stock
2,000L

Description

Përshkrimi

Në sajë të përbërësve të saj (cicloproxolamine, pirition zink dhe keluamid) eleminon menjëherë dhe për një kohë të gjatë zbokthin dhe qetëson lëkurën.

Përdoret në rastet e psoriazës, ekzemave, dermatitit seborroik dhe në rastet e tharjes së lëkurës.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet dhe shpëlahet. Riaplikohet, lihet të veprojë për rreth tre minuta, shpëlahet përsëri. Aplikimi bëhet 3 herë në javë për dy javë (faza intensive e trajtimit) dhe më pas vetëm një herë në javë si trajtim mbajtës. Këshillohet të kombinohet me Elution shampo.

Përbërësit

Water, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Distearyl Phthalic Acid Amide, Polysorbate 20, Coco-Glucoside, Ciclopirox Olamine, Lauryl Betaine, Acetamide MEA, Zinc Pyrithione, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Fragrance, Glycyrrhetinic Acid, Polyquaternium-10, DMDM Hydantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Methylisothiazolinone.

Brand

Ducray

Ducray Laboratoires dermatologiques Trajtimet që ndryshojnë jetën tuaj të përditshme! Risi e dobishme që nga viti 1930. Ducray është një markë e grupit Pierre Fabre, i  vlerësuar në nivelin e Përsosmërisë nga ECOCERT Environment sipas standardit ISO 26000. Ishte në vitet 1980 që Ducray, i forcuar nga besimi i vendosur në të nga mjekët, mori përsipër sfidën e lëkurës. Ictyane, dhe formulimi i saj revolucionar galenik, bëhet një pikë referimi në kujdesin e lëkurës së thatë. Marka ndjek kështu rrugën e saj në hulumtimin e dermatologjisë dhe harton një seri zgjidhjesh të synuara për t'u marrë me flokët dhe çrregullimet dermatologjike që ka të ngjarë të na shqetësojnë të gjithë. Në vitet 1990, filluan jo më pak se 20 referenca. Midis tyre, produkte referimi, të transmetuara nga një brez në tjetrin, siç është Ictyane për lëkurë të thatë ose Keracnyl i cili do të bëhet një nga trajtimet më të përshkruara nga mjekët për lëkurë të prirur ndaj akneve ***.   Kaq shumë produkte, të cilat në vitet 2000 shkatërruan kufijtë për t’u shpërndarë në të gjitha kontinentet. Tani ata janë shpërndarë në më shumë se 80 vende.  

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ducray Kelual DS Shampoo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by