Ducray Melascreen Depigmenting Intense Care

0 Orders
#Ducray 008
In stock
4,300L

Description

Përshkrimi

Trajtim intensiv i formuluar veçanërisht për të reduktuar njollat e errëta në fytyrë dhe dekolte.

Efektiviteti bazohet në kombinimin e dy përbërësve aktive; acidi azelaik dhe acidi glikolik:

  • Acidi azelaik pengon aktivitetin e enzimave pjesëmarrëse në prodhimin e melaninës, përgjegjëse për hiperpigmentimin e lëkurës.
  • Acidi glikolik nxit eleminimin e qelizave të vdekura të epidermës dhe fuqizon veprimin e acidit azelaik duke ndihmuar përthithjen e tij në shtresën e sipërme të lëkurës.

Pa parabene, pa aromë, hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe mbrëmje në lëkurë të pastruar më parë, në fytyrë dhe dekolte. Të evitohet kontakti me sytë. Për rezultate më të mira rekomandohet përdorimi për një periudhë të paktën tre muaj.

Përbërësit

WATER (AQUA),  AZELAIC ACID,  CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE,  DICAPRYLYL ETHER,  CETEARYL ALCOHOL,  CYCLOPENTASILOXANE,  GLYCOLIC ACID CYCLOHEXASILOXANE,  GLYCERYL STEARAT,  CETEARETH-33 SODIUM HYDROXIDE BENZOIC ACID,  DISODIUM EDTA,  TOCOPHEROL

Brand

Ducray

Ducray Laboratoires dermatologiques Trajtimet që ndryshojnë jetën tuaj të përditshme! Risi e dobishme që nga viti 1930. Ducray është një markë e grupit Pierre Fabre, i  vlerësuar në nivelin e Përsosmërisë nga ECOCERT Environment sipas standardit ISO 26000. Ishte në vitet 1980 që Ducray, i forcuar nga besimi i vendosur në të nga mjekët, mori përsipër sfidën e lëkurës. Ictyane, dhe formulimi i saj revolucionar galenik, bëhet një pikë referimi në kujdesin e lëkurës së thatë. Marka ndjek kështu rrugën e saj në hulumtimin e dermatologjisë dhe harton një seri zgjidhjesh të synuara për t'u marrë me flokët dhe çrregullimet dermatologjike që ka të ngjarë të na shqetësojnë të gjithë. Në vitet 1990, filluan jo më pak se 20 referenca. Midis tyre, produkte referimi, të transmetuara nga një brez në tjetrin, siç është Ictyane për lëkurë të thatë ose Keracnyl i cili do të bëhet një nga trajtimet më të përshkruara nga mjekët për lëkurë të prirur ndaj akneve ***.   Kaq shumë produkte, të cilat në vitet 2000 shkatërruan kufijtë për t’u shpërndarë në të gjitha kontinentet. Tani ata janë shpërndarë në më shumë se 80 vende.  

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ducray Melascreen Depigmenting Intense Care”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by