Ducray Nutricerat Shampoo

0 Orders
#Ducray 014
In stock
2,000L

Description

Përshkrimi

Shampo me teksturë kremoze & aromë delikate. Formuluar si një trajtim pastrues që ushqen flokët dhe u kthen shkëlqimin.
E pasur me një kompleks që ristrukturon lipidet e flokëve dhe agjentë volumizues.
E lehtë në përdorim.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet dhe më pas shpëlahet. Riaplikohet, lihet të veprojë për 3 min dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.
Përdoret dy herë në javë për të paktën 6 javë.

Përbërësit

WATER (AQUA), SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, DECYL GLUCOSIDE, LAURYL BETAINE, ACRYLATES COPOLYMER, CITRIC ACID, COCODIMONIUM HYDROXYPROPYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, FRAGRANCE (PARFUM), GLYCOL PALMITATE, GLYCOL STEARATE, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, LINALOOL, PHENOXYETHANOL, SALICYLIC ACID, SHOREA ROBUSTA SEED BUTTER, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, YELLOW 5 (CI 19140), YELLOW 6 (CI 15985)

Brand

Ducray

Ducray Laboratoires dermatologiques Trajtimet që ndryshojnë jetën tuaj të përditshme! Risi e dobishme që nga viti 1930. Ducray është një markë e grupit Pierre Fabre, i  vlerësuar në nivelin e Përsosmërisë nga ECOCERT Environment sipas standardit ISO 26000. Ishte në vitet 1980 që Ducray, i forcuar nga besimi i vendosur në të nga mjekët, mori përsipër sfidën e lëkurës. Ictyane, dhe formulimi i saj revolucionar galenik, bëhet një pikë referimi në kujdesin e lëkurës së thatë. Marka ndjek kështu rrugën e saj në hulumtimin e dermatologjisë dhe harton një seri zgjidhjesh të synuara për t'u marrë me flokët dhe çrregullimet dermatologjike që ka të ngjarë të na shqetësojnë të gjithë. Në vitet 1990, filluan jo më pak se 20 referenca. Midis tyre, produkte referimi, të transmetuara nga një brez në tjetrin, siç është Ictyane për lëkurë të thatë ose Keracnyl i cili do të bëhet një nga trajtimet më të përshkruara nga mjekët për lëkurë të prirur ndaj akneve ***.   Kaq shumë produkte, të cilat në vitet 2000 shkatërruan kufijtë për t’u shpërndarë në të gjitha kontinentet. Tani ata janë shpërndarë në më shumë se 80 vende.  

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ducray Nutricerat Shampoo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by