Ducray Squanorm Shampoo Dry Dandruff

0 Orders
#Ducray 017
In stock
2,000L

Description

Përshkrimi

Shampo që siguron veprim të shpejtë dhe të qëndrueshëm në kohë, në sajë të përbërësve specifikë aktivë kundër zbokthit. Pastron skalpin dhe flokët dhe e kthen lëkurën e kokës në gjëndje normale duke e hidratuar atë. Pa paraben.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet dhe shpëlahet. Riaplikohet, lihet të veprojëpër rreth tre minuta, shpëlahet përsëri. Përdoret dy herë në javë për 6 javë.

Përbërësit

WATER AQUA , SODIUM LAURETH SULFATE, POLYSORBATE 2, DISTEARYL PHTHALIC ACID AMIDE, DECYL GLUCOSIDE, CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL, LAURYL BETAINE, UNDECYLENAMIDOPROPYL BETAINE, FRAGRANCE PARFUM , MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, SELENIUM SULFIDE, SODIUM SHALE OIL SULFONATE, SORBIC ACID

Brand

Ducray

Ducray Laboratoires dermatologiques Trajtimet që ndryshojnë jetën tuaj të përditshme! Risi e dobishme që nga viti 1930. Ducray është një markë e grupit Pierre Fabre, i  vlerësuar në nivelin e Përsosmërisë nga ECOCERT Environment sipas standardit ISO 26000. Ishte në vitet 1980 që Ducray, i forcuar nga besimi i vendosur në të nga mjekët, mori përsipër sfidën e lëkurës. Ictyane, dhe formulimi i saj revolucionar galenik, bëhet një pikë referimi në kujdesin e lëkurës së thatë. Marka ndjek kështu rrugën e saj në hulumtimin e dermatologjisë dhe harton një seri zgjidhjesh të synuara për t'u marrë me flokët dhe çrregullimet dermatologjike që ka të ngjarë të na shqetësojnë të gjithë. Në vitet 1990, filluan jo më pak se 20 referenca. Midis tyre, produkte referimi, të transmetuara nga një brez në tjetrin, siç është Ictyane për lëkurë të thatë ose Keracnyl i cili do të bëhet një nga trajtimet më të përshkruara nga mjekët për lëkurë të prirur ndaj akneve ***.   Kaq shumë produkte, të cilat në vitet 2000 shkatërruan kufijtë për t’u shpërndarë në të gjitha kontinentet. Tani ata janë shpërndarë në më shumë se 80 vende.  

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ducray Squanorm Shampoo Dry Dandruff”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by