Duo Guam Anti Stretch Mark

0 Orders
#
In stock
4,550L

Description

Duo Guam Anti Stretch Mark

200ml

STRECH MARK GONE: Ky krem ​​për heqjen e strijave ndihmon në parandalimin dhe luftimin e strijave pas shtatzënisë dhe humbjes së peshës duke rikthyer nivelin e duhur të tonit dhe elasticitetit të lëkurës falë formulës së tij novatore me një kombinim të fuqishëm të algave të detit GUAM për të rritur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, dhe Uji i Burimit Detar Noirmoutier me vetitë e tij kundër plakjes. Ajo parandalon formimin e shenjave të reja të shtatzënisë, ndihmon për të hequr qafe strijat ekzistuese në gjoks, këmbë dhe stomak.
PARANDALONI Shenjat e Shtrirjes gjatë shtatzënisë: Një përzierje unike e algave të detit GUAM dhe firmave të argjilës Detare, lëkura e lirshme përmirëson elasticitetin dhe tonin e saj, ndërsa heq lëkurën e vdekur dhe rikthen butësinë e saj natyrore. Algat e detit GUAM, të pasura me peptide dhe aminoacide, stimulojnë sintezën e kolagjenit dhe elastinës të mundësuar nga Noirmoutier See Spring Water për të siguruar vetitë e pakrahasueshme të strijave të zhdukura.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by