Eco Nappies

0 Orders
#Kit & Kin 001
In stock
1,870L 1,900L
Clear selection

Description

Kit & Kin Eco Nappies

Pelenat Kit & Kin: Pelenat ekologjike më të akredituara.

Masa 1: 2-5 kg / 40 copë;

Masa 2: 4-8 kg / 40 copë;

Masa 3: 6-10 kg / 34 copë;

Masa 4: 9-14 kg / 34 copë;

Masa 5: 11 kg+ / 30 copë;

Masa 6: 14 kg+ / 26 copë.

  • Natyralisht e thatë.
  • Super thithës. Hipoalergjik. I qëndrueshëm.
  • Pelena hipolergjike e vlerësuar me çmime me performancë premium.
  • Dizajne kafshësh super të lezetshme!

Eko-pelena më e akredituar në treg.

Akreditimet përfshijnë:

– Me një shtresë të thatë flash për të thithur menjëherë dhe bllokuar lagështinë, duke e mbajtur pjesën e poshtme të foshnjës komode.

– Teknologjia e patentuar për të shpërndarë lëngun në mënyrë të barabartë rreth pelenës, që do të thotë pa rënie dhe mbrojtje deri në 12 orë nga rrjedhja.

– Kit & Kin janë anëtarë të PETA (Njerëzit për Trajtimin Etik të Kafshëve). Me blerjen e produkteve pa mizori ju mund të ndihmoni në shpëtimin e një numri kafshësh nga testet e padurueshme dhe vuajtjet gjatë gjithë jetës së tyre.

Përfitimet nga përdorimi i pelenës Kit & Kin:

Prodhimet Kit & Kin bëhen pa klor, lateks, aroma, alergjenë, ftalate, ndriçues optikë ose organotina (MBT, DBT, TBT).

Përbërësit:

Materiali i jashtëm: materiale 100% të qëndrueshme.
Materiali i brendshëm: 100% materiale të qëndrueshme.
Manshetat në këmbë: 100% materiale të qëndrueshme.
Bërthama thithëse: Pulpa me gëzof të çertifikuar plotësisht pa klor dhe SAP e bazuar në bio.
Paketimi: 100% i qëndrueshëm.

Brand

Kit & Kin

Kit & Kin Kit & Kin u krijua në 2017 nga bashkëthemeluesit Emma Bunton (Spice Girl, prezantuese TV dhe radio dhe ambasadore e UNICEF) dhe Christopher Money (Drejtori i Zhvillimit të Produkteve), i cili sjell mbi 15 vjet përvojë pune në industrinë e nënës dhe foshnjës për disa prej markave më kryesore në botë. Ndërsa vetë prindërit, Emma dhe Chris u përpoqën të gjenin produkte që nuk irritonin lëkurën e fëmijëve të tyre dhe ishin të frymëzuar për të krijuar një alternativë natyrore, të butë dhe të qëndrueshme për familjet - dhe nga kjo sfidë lindi Kit & Kin. "Ne duam të heqim stresin dhe shqetësimin që prindërit shpesh përjetojnë kur përpiqen të zgjedhin produktet më të mira për familjen e tyre. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar një gamë të mahnitshme që mund t'i besoni për t'u kujdesur dhe mbrojtur për familjen tuaj ndërsa ato rriten." Emma Bunton, bashkëthemeluese e Kit & Kin.

Additional information

Formulimi

Masa

1, 2, 3, 4, 5, 6

Veprimi

,

I përshtatshëm për

Open chat
Powered by