Effaclar Duo Acne Corrective treatment

1 Orders
#La Roche Posay 024
In stock
2,670L

Description

La Roche Posay Effaclar Duo Acne Corrective treatment

Xhel krem për lëkurë të ndjeshme, me tendencë akneike

40 ml

Formulim në formë xhel-kremi për lëkurë të ndjeshme me akne.

Hidratim 24 orë me një efekt mat që zgjat.

Parandalon formimin akneve, shenjave dhe pikave të zeza e të bardha në lëkurë dhe pakëson ato ekzistuese.

Kjo në sajë të pranisë së acidit salicilik, zinkut, niacinamidit dhe piroctone olamine.

Depërton në pore dhe i pastron ato.

Rreth 60% e akneve largohen në vetëm 10 ditë.

Krahas kësaj normalizon dhe rregullon sasinë e yndyrës së prodhuar.

Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.

Pa parabene, pa parfum.

Jo komedogjenik.

Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi: Përdoret çdo ditë për të trajtuar aknet.

Aplikohet një ose dy herë në ditë në zonat e prekura.

Në rastet e situatave akneike tepër të rënda aplikohet në të gjithë fytyrën.

Përbërësit:

Water, Isostearyl Alcohol , Glycerin, Pentylene Glycol, Silica, Carbomer, Capryloyl Salicylic Acid, Potassium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA ,Epilobium Angustioflium Flower/leaf/stem Extract.

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Effaclar Duo Acne Corrective treatment”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by