Effaclar Duo SPF 30

0 Orders
#La Roche Posay 025
In stock
2,900L

Description

La Roche Posay Effaclar Duo SPF 30

Xhel krem, korrigjues i shenjave dhe mbrojtës nga rrezatimi diellor për lëkurë të yndyrshme dhe akneike

40ml

Formulim me teksturë të lehtë, jo të yndyrshme, me efekt hidratues dhe matifikues.

Korrektues i shenjave dhe parregullsive të lëkurës.

I përshtatshëm edhe për lëkurë tepër të ndjeshme.

Përmban filtra që ofrojnë mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.

Proceradi parandalon formimin e njollave të errëta në lëkurë dhe zbeh ato ekzistueset.

Niacinamid i jep efekt zbutës, ndërsa prania e zinkut bën që të pakësohet sasia e yndyrës të prodhuar nga lëkura.

Me acid salicilik dhe LHA në përmbajtje që sigurojnë një efekt të lehtë eksfoljues.

Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën.

I testuar dermatologjikisht dhe jo komedogjenik.

Përdorimi: Aplikohet në mëngjes në lëkurën e pastruar paraprakisht.

Përbërësit:

AQUA / WATER, OCTOCRYLENE GLYCERIN,HOMOSALATE,ETHYLHEXYl,SALICYLATE,ALCOHOL DENAT.NIACINAMIDE BUTYL,METHOXYDI BENZOYLMETHANE DIMETHICONE SORBITAN STEARATE SILICA,ISOPROPYLLAUROYL,SARCOSINATE STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER PROPYLENE GLYCOL POTASSIUM CETYLPHOSPHATE DIISOPROPYL SEBACATE, PEG-20 PEG-8, LAURATE ZINC PCA DIMETHICONE/VINYL DIMETH ICONE CROSSPOLYMER 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL INULIN LAURYL CARBAMATE CARNOSINE POLOXAMER338 AMMONIUM LYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE DISODIUM EDTA SUCROSE COCOATE CAPRYLOYL SALICYLIC ACID XANTHANGUM T- BUTYLALCOHOL BHT SALICYLIC ACID PARFUM / FRAGRANCE

Brand

La Roche-Posay

  Kujdesi për lëkurën e testuar nga dermatologu. I përshtatshëm edhe për lëkurën e ndjeshme. Rekomanduar nga 90,000 dermatologë në të gjithë botën, La Roche-Posay ofron produkte kujdesi për lëkurën me efikasitet dhe standarde të sigurisë të lartë, një gamë të plotë , adresuar për të gjitha nevojat e lëkurës, që mund të tolerohen edhe nga lëkurat e ndjeshme, për të përmirësuar cilësinë e jetës së kujtdo me shqetësime të lëkurës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Effaclar Duo SPF 30”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by