Effaclar Duo Unifiant – Medium Shade

0 Orders
#La Roche Posay 026
In stock
2,900L

Description

La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant – Medium Shade

Xhel krem me ngjyrë për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike

40ml

Formulim për femra dhe për meshkuj, për lëkurë të ndjeshme, të yndyrshme dhe akneike.

Me acid salicilik dhe LHA në përmbajtje, që mundësojnë largimin e shtresave sipërfaqësore të demtuara të lëkurës.

Niacinamidi i jep këtij formulimi veti zbutëse dhe qetësuese të irritimeve.

Proceradi zbeh njollat kafe dhe parandalon formimin e njollave të reja.

Prania e kompleksit të zinkut bën që të pakësohet sasia e yndyrës që prodhohet nga lëkura.

Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën.

I testuar dermatologjikisht.

Jo komedogjenik.

Përdorimi: Aplikohet në mëngjes, në fytyrën e pastruar paraprakisht.

Përbërësit:

AQUA / WATER, GLYCERIN DIMETHICONE ISOCETYL STEARATE NIACINAMIDE I SOPROPYL LAUROYL SARCOSI NATE,AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE,METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER T-BUTYL ALCOHOL SODIUM HYDROXIDE OLEIC ACID SALICYLIC ACID SILICA SILYLATE POLOXAMER 338 NYLON – 1 2 POLYSORBATE 80 ZINC PCA LINOLEIC ACID PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE ISOHEXADECANE 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL CAPRYLOYL SALICYLIC ACID CAPRYLYL GLYCOL PIROCTONE OLAMINE MYRISTYL MYRISTATE ACRY LAMIDE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER PARFUM / FRAGRANCE SORBITAN OLEATE DISODIUM EDTA POTASSIUM CETYL PHOSPHATE BHT GLYCERYL STEARATE SE [+/- MAY CONTAIN CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES MICA].

Brand

La Roche-Posay

  Kujdesi për lëkurën e testuar nga dermatologu. I përshtatshëm edhe për lëkurën e ndjeshme. Rekomanduar nga 90,000 dermatologë në të gjithë botën, La Roche-Posay ofron produkte kujdesi për lëkurën me efikasitet dhe standarde të sigurisë të lartë, një gamë të plotë , adresuar për të gjitha nevojat e lëkurës, që mund të tolerohen edhe nga lëkurat e ndjeshme, për të përmirësuar cilësinë e jetës së kujtdo me shqetësime të lëkurës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Effaclar Duo Unifiant – Medium Shade”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by