Effaclar Duo+

0 Orders
#
In stock
2,670L

Description

Effaclar Duo+

40ml

Formuluar posaçërisht për lëkurën me vaj, të prirur ndaj njollave tek të rriturit dhe adoleshentët. Një krem hidratues ditor me veprim të dyfishtë që zvogëlon shfaqjen e njollave dhe pikave të zeza, kontrollon shkëlqimin dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga shkaqet e shenjave të ngjyrave të kuqe dhe kafe që shpesh lihen nga njollat. Hidraton lëkurën për 24 orë. Ky hidratues kozmetik është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurën e prirur ndaj akneve.

-Hidratant anti-njollë që korrigjon dhe hidraton lëkurën me vaj.
-Redukton dukshëm njollat, kontrollon shkëlqimin dhe ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së shenjave.
-Për lëkurë më të pastër në 4 javë.

Përmbajtja:

-Niacinamide ndihmon në zvogëlimin e dukshëm të shfaqjes së njollave.
-Acidi Lipo Hidroksi & Acidi Salicilik punojnë për të zhbllokuar poret e bllokuara.
-Zink PCA kontrollon sebumin për të matur lëkurën dhe kontrolluar shkëlqimin.
-Procerad ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së shenjave me ngjyrë.
-Glicerina e mban lëkurën të hidratuar gjatë gjithë ditës.

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

Formulimi

Kategoria

Kozmetike

I përshtatshëm për

Open chat
Powered by