Effaclar Gel 400 ml

0 Orders
#La Roche-Posay 004
In stock
3,100L

Description

Effaclar Gel 400 ml

Purifying foaming gel for oily sensitive skin.

Xhel larës pastrues për fytyra të yndyrshme dhe sensitive.

Ky pastrues për lëkurën e yndyrshme ndihmon në pastrimin tërësisht të lëkurës  dhe dukshëm në minimizimin e pamjes së poreve ndërsa largon yndyrën e tepërt. Struktura e produktit zhvillohet në një shkumë të butë e të pasur, e cila shpëlahet lehtësisht.

Përmbajtja në Coco-glucoside / Glycerin / Salicylic Acid, e bën produkt me efikasitet të lartë.

  • I testuar nga dermatologët
  •  I përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme
  •  Pa Paraben
  •  Testuar për alergji

Përdorimi: Përdoreni për një larje të  përditshme të fytyrës të gjithë ju që keni lëkurë të yndyrshme.
Aplikoni në mëngjes dhe/ose mbrëmje në fytyrën e lagur me ujë të vakët një sasi të vogël xheli, duke masazhuar butësisht lëkurën për të formuar një shtresë të pasur. Shpëlajeni tërësisht me ujë.

Përbërësit: 

WATER • GLYCERIN • MYRISTIC ACID • POTASSIUM HYDROXIDE • GLYCERYL STEARATE SE • STEARIC ACID • LAURIC ACID • PALMITIC ACID • COCO-GLUCOSIDE • TETRASODIUM EDTA • PARFUM • SALICYLIC ACID.

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e ndjeshme, Lëkurë e yndyrshme

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Effaclar Gel 400 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by