Effaclar Gel Purifiant Micro-Peeling

1 Orders
#La Roche-Posay 010
In stock
3,090L

Description

Effaclar Gel Purifiant Micro-Peeling

400 ml

Effaclar Micro-Peeling pastron lëkurën, eksfolion butësisht, zhbllokon poret, eliminon sebumin e tepërt dhe zbeh shenjat e lëkurës.

Bazë pastrimi e butë, me acid salicilik (2%), për një veprim eksfoliues, rregullues të sebumit, balancues dhe zbutës.

I pari xhel për fytyrën dhe trupin me efekt mikro-peeling. Ndihmon për të zvogëluar gradualisht dhe në mënyrë të qëndrueshme papërsosmëritë e vazhdueshme, përfshirë pikat e zeza dhe shenjat, dhe për të parandaluar përsëritjen e tyre. Lufton njollat e vjetra. Redukton pikat e zeza dhe kontrollon prodhimin e sebumit duke e lënë lëkurën të butë, të pastër dhe të freskët. Formuluar me agjentë mikro-eksfoliues dhe pastrues. Siguron rehati maksimale për lëkurën e prirur ndaj akneve, madje edhe në trup.

• Formulë e testuar nën kontrollin dermatologjik

• pH hipoallergjik, pH fiziologjik

• Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve

• Testuar nën kontrollin e alergjisë

• Xhel që ofron komfort dhe freski pas përdorimit

• Efektivitet i provuar kundër rekurencës 2 javë pas përfundimit të aplikimit të produktit në papërsosmëritë dhe shenjat.

Përdorimi:

Aplikojeni në lëkurë të lagur, masazhojeni dhe shplajeni me ujë të bollshëm.

Përbërësit:

Aqua / Water, Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Glycerin, Sodium Chloride, Coco-Betaine, Salicylic Acid, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Zinc Gluconate, Sodium Hydroxide, Capryloyl Salicylic Acid, Tetrasodium Edta, Citric Acid, Menthol, Polyquaternium-47, Hexylene Glycol.

 

Brand

La Roche-Posay

  Kujdesi për lëkurën e testuar nga dermatologu. I përshtatshëm edhe për lëkurën e ndjeshme. Rekomanduar nga 90,000 dermatologë në të gjithë botën, La Roche-Posay ofron produkte kujdesi për lëkurën me efikasitet dhe standarde të sigurisë të lartë, një gamë të plotë , adresuar për të gjitha nevojat e lëkurës, që mund të tolerohen edhe nga lëkurat e ndjeshme, për të përmirësuar cilësinë e jetës së kujtdo me shqetësime të lëkurës.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Veprimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Effaclar Gel Purifiant Micro-Peeling”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by