Effaclar Gel Purifiant Micro-Peeling (Copy)

0 Orders
#La Roche-Posay 010-1
In stock
3,090L

Description

Formulim hidratues për zonën rreth syve.

Qetëson në mënyrë intensive skuqjen, irritimin. Me efekt kundër qeskave poshtë syve.

Testuar në lëkurë të prirur ndaj alergjisë, ky krem ​​ndihmon në rivendosjen e barrierës natyrore mbrojtëse të lëkurës përreth syve dhe qepallave, pjesët më të prirura për shenja acarimi, për shkak të thatësisë dhe ndjeshmërisë. I përshtatshëm për përdoruesit e lenteve.

I pasur me përbërësit aktivë: neurosensinë, niacinamid, gjalpë shea. Me ujë termal La Roche Posay në përmbajtje, i pasur me minerale dhe veti antioksiduese e qetësuese.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.

Paketim ultra-hermetik.

Pa alkool, pa parfum.

Përdorimi:

Apliko në mëngjes dhe darkë, në zonën rreth syve dhe mbi qepalla, të pastruara paraprakisht. Vendos një sasi të vogël produkti mbi gisht dhe përhap me lëvizje delikate.

Përbërësit:

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • SQUALANE • PROPANEDIOL • BUTYLENE GLYCOL • BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER/SHEA BUTTER • PENTYLENE GLYCOL • NIACINAMIDE • DIMETHICONE • POLYMETHYLSILSESQUIOXANE • POLYSORBATE 20 • ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER • TOLUENE SULFONIC ACID • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIETHYLTAURATE • DIMETHICONOL • DISODIUM EDTA • CITRIC ACID • ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE • GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER

Brand

La Roche-Posay

  Kujdesi për lëkurën e testuar nga dermatologu. I përshtatshëm edhe për lëkurën e ndjeshme. Rekomanduar nga 90,000 dermatologë në të gjithë botën, La Roche-Posay ofron produkte kujdesi për lëkurën me efikasitet dhe standarde të sigurisë të lartë, një gamë të plotë , adresuar për të gjitha nevojat e lëkurës, që mund të tolerohen edhe nga lëkurat e ndjeshme, për të përmirësuar cilësinë e jetës së kujtdo me shqetësime të lëkurës.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Veprimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Effaclar Gel Purifiant Micro-Peeling (Copy)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by