Effaclar H

1 Orders
#La Roche-Posay 005
In stock
3,280L

Description

Effaclar H

Hydratant apaisant multi-compensateur – 40 ml

Përkujdesje qetësuese- hidratuese antirrituese për lëkura të thara nga trajtimet anti-akneike.

Lëkura e yndyrshme  dobësohet nga trajtimet anti-akne. Effaclar H hidraton lëkurën e yndyrshme e dobësuar nga  këto trajtime.
Cilësi e re e shkëlqyeshme, që kompenson efektet anësore të dukshme të trajtimeve të tharjes.
INOVACIONI MP-LIPID: Gjenerata e re e lipideve e formuluar për të ndihmuar në rindërtimin e barrierës së lëkurës në tërësi, e lidhur me qetësuesin  Niacinamide.

Efikasiteti:
Reduktimi i -64% i thatësisë së lëkurës (vlerësimi nën kontrollin dermatologjik, shënimi i Dermascore në 30 pacientë në Isotretinoin oral për të paktën një muaj. Rezultatet në 4 javë).

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe mbrëmje në një  lëkurë të pastruar dhe thatë.

Non-comedogenic (nuk i bllokon poret).

  1. Effaclar H
  2. Effaclar H
  3. Cicaplast Levres

Përbërësit:

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë, Lëkurë e yndyrshme

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Effaclar H”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by