Premieres Dents

0 Orders
#Pierre Fabre 014
In stock
550L

Description

Elgydium Premieres Dents

Xhel masazhues gingival gjatë daljes së  dhëmbëve të parë bebeve.

15 ml

ELGYDIUM Premières Dents është një xhel masazhues për mishrat e dhëmbëve për foshnje me ekstrakte natyrore të kamomilit dhe mullagës i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

*Pa sheqer & alkool.

Përdorimi:

Vendosni një sasi të vogël xheli në një gisht të pastër dhe vendoseni 3 deri në 4 herë në ditë në gingivat e foshnjës me masazhe të lehta.

Këshilla e farmacistit për ELGYDIUM Premières Dents :

Xheli i masazhit ELGYDIUM Premières Dents ndihmon foshnjat të përballen më mirë me shqetësimet e daljes së parë të dhëmbëve. Kamomili dhe mullaga, të njohur për vetitë e tyre qetësuese dhe zbutëse, përdoren gjerësisht në fushën e stomatologjisë. Në të kaluarën, ishte e zakonshme t’u jepeshin fëmijëve rrënjë mullage për të përtypur për të zvogëluar shqetësimin që lidhet me daljen e parë të dhëmbëve.

Përbërja: Ekstrakt lule kamomili (Anthemis nobilis); Ekstrakt rrënje të një lloj mullage (Althæa officinalis)

Brand

Elgydium

Additional information

Laboratori

Pierre Fabre

Formulimi

Paketimi

Sasia

15 ml

Veprimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premieres Dents”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by