Exomega Control Creme Emollient CS

0 Orders
#
In stock
3,000L

Description

Exomega Control Creme Emollient CS

200ml

Kremi zbutës A-Derma Exomega Control përmban vetëm përbërësit aktivë që janë thelbësorë për lëkurën tuaj dhe nuk paraqesin ndonjë stres shtesë. Kremi zbutës ka një përmbajtje lipidesh prej 30% dhe për këtë arsye është i përshtatshëm si kujdes bazë i rregullt për lëkurën mesatarisht të thatë me tendencë për neurodermatit.

Falë mekanizmit inovativ dhe të patentuar të mbylljes hermetike, kremi është 100% hermetik dhe kozmetikë sterile e paketuar, në mënyrë që formulimi të mbrohet nga ndotja pasi tubi të jetë hapur.

-Për lëkurën shumë të thatë dhe neurodermatitin, dhe kremin e kujdesit mbështetës për dermatitin atopik
-Qetëson kruajtjen dhe zvogëlon tharjen e lëkurës
-Krem ushqyes ideal për lëkurën e thatë (fytyrë dhe trup)
-I përshtatshëm që nga lindja, gjithashtu për fëmijët dhe të rriturit
-I përshtatshëm për ata që vuajnë nga alergjitë

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by