Exomega Control Huile Lavante Emolliente

0 Orders
#
In stock
1,800L

Description

Exomega Control Huile Lavante Emolliente

200ml

Larësi vajor pastron lëkurën duke u kujdesur për ato me tendencë për të qenë të thata dhe atopike. Formuluar me përbërës të cilët ndihmojnë ristrukturimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës.

Formula fluide nuk përmban sapun dhe nuk djeg në kontakt me sytë. Mund të përdoret si për fytyrën po ashtu edhe për trupin nga të vegjlit apo adultët.

Përdorimi:

Përdoreni gjatë dushit duke e aplikuar në lëkurë të njomë dhe më pas shplajeni më ujë të bollshëm. Sigurohuni mos të ushtroni forcë kur e aplikoni sepse rrezikoni të acaroni lëkurën.

Përbërësit:

WATER (AQUA); GLYCERIN; HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE; COCO-GLUCOSIDE; ZINC COCETH SULFATE; SODIUM COCOAMPHOACETATE; CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL; PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL; 10-HYDROXYDECENOIC ACID; ASCORBYL PALMITATE; AVENA SATIVA (OAT) LEAF / STEM EXTRACT (AVENA SATIVA LEAF / STEM EXTRACT); CITRIC ACID; FRAGRANCE (PERFUME);
GLYCERYL OLEATE; HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE; LAURIC ACID; LECITHIN;
OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL); PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE; PROPYLENE GLYCOL ; SODIUM BENZOATE; SODIUM CHLORIDE; SODIUM HYDROXIDE;
SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE; SODIUM METHYL ISETHIONATE; TOCOPHEROL
TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE

 

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by