Eye Contour Cream

0 Orders
#
In stock
4,900L

Description

Eye Contour Cream

15ml

Krem për konturin e syve me një cilësi të lëngshme, të freskët dhe të përthithur shpejt, veçanërisht i treguar për konturin e syve.
Formuluar me përbërës aktivë restaurues dhe kundër moshës që forcojnë epidermën, hidratojnë, zvogëlojnë rrudhat dhe rrisin tonin e lëkurës. Veçanërisht i përshtatshëm për të përballuar ndryshimet e lëkurës që ndodhin gjatë menopauzës: humbja e tonit dhe elasticitetit, zvogëlimi i qarkullimit dhe shkëlqimit të qelizave, tendenca për dehidratimin e lëkurës.
Formula përmban Gjalpë Shea, Vitaminë F dhe Vitaminë B3 që kontribuojnë në forcimin e barrierës së lëkurës dhe kufizimin e humbjes së ujit transepidermal, ndërsa Pentapeptidi 31 dhe ekstrakti i Algave të Kuqe ushtrojnë një veprim kundër plakjes. Xhinko biloba dhe një derivat i kafeinës zbusin sytë e fryrë, rrathët e errët dhe shenjat e lodhjes. Aplikuesi special metalik jep një ndjesi të këndshme të freskisë.

Brand

Korff

Korff është një kompani italiane me përvojë të madhe në kozmetikë për fytyrën, trupin, mbrojtjen nga dielli dhe grimin.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by