Aquabella Micro-Exfoliating Purifying Gel Daily Use

0 Orders
#Nuxe 009
In stock
2,400L

Description

Nuxe Aquabella Micro-Exfoliating Purifying Gel Daily Use 

150 ml

Ky pastrues i fytyrës i mbushur me mikro-rruaza natyrale blu pastron thellësisht pa tharë lëkurën. Çdo ditë, ky xhel pastrues heq sebumin e tepërt dhe pastron parregullsitë për një lëkurë më të pastër, më të freskët dhe me shkëlqim.

I përshtatshëm për të gjitha moshat, ideal për moshat 18 deri 25 vjeç.

Përdorimi:

Aplikoni në mëngjes ose në mbrëmje.

Emulgoni xhel në lëkurë të lagur, pastaj shpëlajeni. Shpëlajeni tërësisht në rast të kontaktit me sytë.

Përbërësit kryesorë natyrorë aktivë:

Zambaku i bardhë, acidi hialuronik, kompleksi botanik i turbullirave (tërshëra, nasturtiumi, thjerrza jeshile), mikro-rruaza blu, grimca silici eksfoluese. 84.9% e përbërësve të përgjithshëm janë me origjinë natyrore

Përbërësit:

AQUA/WATER, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, PENTYLENE GLYCOL, PARFUM/FRAGRANCE, HYDROXYETHYL UREA, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, HYDRATED SILICA, PHENOXYETHANOL, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERYL LAURATE, SODIUM GLUCONATE, MANNITOL, SODIUM CHLORIDE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, AMMONIUM LACTATE, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, SODIUM BENZOATE, LENS ESCULENTA (LENTIL) SEED EXTRACT, TROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, CI 77007/ULTRAMARINES, PROPANEDIOL, NYMPHAEA ALBA FLOWER EXTRACT, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE [N3301/A].

Brand

Nuxe

Për një regjim spektakolar të bukurisë, gama e lëkurës NUXE do të thotë që ju mund të zgjidhni kremin hidratues të fytyrës, kremin kundër plakjes dhe kremin për trupin hidratues më të përshtatshëm për moshën dhe llojin e lëkurës tuaj. NUXE, natyra është produktive.

Additional information

Sasia

150 ml

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aquabella Micro-Exfoliating Purifying Gel Daily Use”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by