Fanghi Guam Azione Rapida 1kg

0 Orders
#
In stock
9,100L

Description

Fanghi Guam Azione Rapida

1kg

Formula e përshpejtuar e maskës kundër celulitit është një ilaç natyral i koncentruar i bazuar në alga deti GUAM, duke lejuar që të zvogëlohet kohëzgjatja e procedurës së trajtimit në 15 minuta. Maska përmirëson mikroqarkullimin, ndihmon në normalizimin e metabolizmit, eliminimin e toksinave nga qelizat e të gjitha shtresave të lëkurës, rikthen elasticitetin e tij, zvogëlon volumin dhe forcon lëkurën.
Pa paraben, PEG i testuar për nikel.

Metoda e aplikimit: shkundni kavanozin fuqishëm disa herë për të marrë një konsistencë homogjene. Masazhoni butësisht maskën në zonat me probleme. Mbështilleni kofshët me një film të veçantë, pas 10-15 minutash, shpëlajeni maskën me ujë të ngrohtë pa përdorimin e agjentëve të shkumëzimit.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by