Fanghi Guam Pack Cold Formula 1kg+ Cream Gel 200ml

0 Orders
#
In stock
11,830L

Description

Fanghi Guam Pack Cold Formula 1kg+ Cream Gel 200ml

Mud Mask Fanghi d’Alga GUAM ® – ilaç natyral efektiv, i sigurt i bazuar në alga deti GUAM. Maska ka veti që sigurojnë një rezultat pozitiv pas përdorimit të parë (perimetri i kofshës mund të zvogëlohet me 1-2 centimetra). Maska me baltë krijon efektin e një suvaje mustarde në lëkurë, aktivizon receptorët që kontribuojnë në ndarjen e qelizave yndyrore. Maska përmirëson mikro-qarkullimin, normalizon metabolizmin, ndihmon në largimin e toksinave nga qelizat e të gjitha shtresave të lëkurës dhe rikthen elasticitetin e tij. Substancat aktive në një maskë baltë kundër celulitit, kanë një efekt të zgjatur (24 orë ose më shumë). Nuk përmban parabene, PEG e testuar për përmbajtjen e nikelit. Mënyra e përdorimit: Shkundni kavanozin fuqishëm disa herë deri në konsistencë të njëtrajtshme.

Perdorimi:

Aplikoni një maskë baltë në zonat problematike me lëvizje të lehta masazhi me një shtresë të hollë uniforme.
Përfundoni kofshën me një film të veçantë, pas 45 minutash shpëlajeni me shumë ujë pa përdorimin e fondeve penomoyuschih.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by