Fir Franghi Doccia Tourmaline

0 Orders
#
In stock
5,200L

Description

Fir Franghi Doccia Tourmaline

500gr

Mjekimi me një masazh të shpejtë nën dush (3 MINUTA)

ME GUAM SEAWEED dhe OLIGOELEMENTS Detare + TOURMALINE MINERALE me përfitimet e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR)

Guam Tourmaline Thermal Mud Shower është një paketë trupi që masazhohet në dush për 3 minuta ose më shumë, duke gjeneruar një nxehtësi të dobishme dhe intensive në lëkurë, për një trajtim të shpejtë, anti-celulit dhe kullues lipolitik. Produkti përmban përbërës aktivë kundër celulitit * Baltë e algave të Guamit dhe turmalinë minerale të pastër të mikronizuar, e cila ka vetinë të thithë nxehtësinë e trupit dhe më pas ta ritransmetojë atë në formën e rrezeve të dobishme Infrared të Largëta (FIR), në dobi të qelizave dhe indet. Me

Dushi me turmalinë me baltë termale është veçanërisht i përshtatshëm në situata të ftohtit intensiv, për shembull pas praktikimit të sporteve dimërore dhe kur trupi ynë kërkon nxehtësi që zgjat për një kohë të gjatë edhe pas dushit.

Jo i përshtatshëm për lëkurën më të ndjeshme.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by