Flogar C 600

0 Orders
#ABC 002
In stock
1,090L

Description

FLOGAR C 600
me Vitamin C

14 bustina x 4 gr

Indikimet: Suplement ushqimor me ekstrakt N-Acetil Cisteinë, Bromelain të Krameria, Zink dhe Vitaminë C.

Me sheqer dhe ëmbëlsues.
Me shije portokalli.

Pa gluten, pa laktozë.

Zinku është i përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Zinku kontribuon në:
– në metabolizmin normal të karbohidrateve,  makroelementeve,  acideve yndyrore, vitaminës A.

–  në sintezën normale të ADN-së;
– në sintezën normale të proteinave;

– pjellori normale dhe riprodhim normal;
– për mirëmbajtjen e kockave, flokëve, thonjve, lëkurës, niveleve normale të testosteronit në gjak, shikimit normal
– në funksionin normal të sistemit imunitar
– mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitamina C kontribuon në:
– mirëmbajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas një sforcimi fizik intensiv;
– formimin normal të kolagjenit për funksionin normal të enëve të gjakut,  të kockave, të kërceve, të mishrave të dhëmbëve, të lëkurës, të dhëmbëve;
– në metabolizmin normal të energjisë;
– për funksionimin normal të sistemit nervor;
– për një funksion normal psikologjik;
– mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ;
– zvogëlimin e lodhjes;
– rigjenerimin e formës së zvogëluar të vitaminës E;
– rritjen e përthithjes së hekurit.

Ekstrakti i Krameria (rrënja) favorizon:
– rregullsinë e tranzitit të zorrëve;
– uljen e çrregullimeve të ciklit menstrual;
– mirëqenien e fytit.

Përbërja: Fruktoza; Vitamina C (acid L-askorbik); N-acetil cisteinë; Bromelain nga kërcelli i ananasit (Ananas comosus (L.) Merr); Aromat; Acidifikues: acid limoni; Agjent anti-cakes: dioksid silici (nano); Citrat zinku; Embëlsuesit: acesulfame K, sucralose; Ekstrakt i thatë Krameria (Krameria triandra Ruiz et P., rrënjë).

për 100 g 1 bustinë % VNR/1 bustinë
Bromelina 3,438 g 137,5 mg
Krameria estratto secco 0,250 g 10 mg
N-Acetil Cisteina 15,000 g 600 mg
Zinco 0,250 g 10 mg 100
Vitamina C 12,500 g 500 mg 625

Si të përdoret:
Hidheni përmbajtjen e bustinës në një gotë me ujë. 1 bustinë në ditë.

Paralajmërime:
Mbajeni larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos ia jepni produktin fëmijëve nën tre vjeç.

Ruhet në temperaturë dhome (jo mbi 25 ° C); shmangni ekspozimin ndaj burimeve të lokalizuara të nxehtësisë, rrezeve të diellit dhe kontaktit me ujin.
Afati minimal i ruajtjes i referohet produktit të ruajtur siç duhet, në paketim të pahapur.

Formati:
14 bustina me 4 g.
Pluhur për solucion oral.

Brand

Flogar

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Flogar C 600”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by