Fluide Mineral SPF 50+

0 Orders
#
In stock
2,900L

Description

Fluide Mineral SPF 50+

40ml

Dielli i lehtë, pa yndyrë Avene Mineral fluid SPF 50+ është formuluar posaçërisht për lëkurën delikate, të ndjeshme dhe tepër të ndjeshme. Particularlyshtë veçanërisht i përshtatshëm për ata që vuajnë nga alergjitë, të vegjlit dhe neurodermatiti, por edhe për ata që duan të bëjnë pa filtra kimikë.

Lëngu i diellit absorbohet shpejt dhe nuk lë asnjë film të bardhë në lëkurë. Uji termal Avène ka një efekt qetësues dhe mbrojtja fiziologjike e qelizave pro-tokoferol forcon barrierën e lëkurës. Krem dielli i besueshëm për zonat e fytyrës. Për shkak të shishes së formës ergonomike ideale për udhëtime. Shkundni para përdorimit.

• Lëngu i ngjyrosur i diellit (i disponueshëm vetëm në një nuancë që i përshtatet çdo lloji të lëkurës)
• Pajtueshmëri e shkëlqyeshme
• Me pro-tokoferol (pararendës i vitaminës E) për mbrojtjen fiziologjike të qelizave
• Me ujë termal Avène qetësues për lëkurën
• Shumë rezistent ndaj ujit dhe djersës
• Nuk lë një film të bardhë në lëkurë
• Mbrojtje e pastër minerale UV
• Pa filtra kimikë
• Pa aroma
• Pa parabene
• Pa alkool
• Emulsioni O / W

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by