Fond De Teint Correcteur

0 Orders
#
In stock
3,700L
Clear selection

Description

Fond De Teint Correcteur

30ml

Formula e themelit të lëngut korrigjues Dermablend kombinon një përqendrim të lartë të pigmenteve për mbulim optimal me një strukturë ultra të shtrirë, aq të lehtë saqë bashkohet me lëkurën për një rezultat shumë natyral dhe rehati perfekte gjatë gjithë ditës. Në kontakt me epidermën, struktura bëhet e lëngshme, duke ofruar shpërndarje maksimale të ngjyrave për mbulimin perfekt të defekteve të lëkurës, pa krijuar mbingarkesa të lokalizuara ose një efekt maskë të thatë.
Ky fondacion ju ofron një veprim të trefishtë: mbulim të lartë 16h + një rezultat autentik të bukurisë + rehati optimale: 24 orë hidratim.
1. Pigmente të koncentruar në 30%, për mbulim perfekt.
2. Prania e pigmenteve me fokus të butë për të mjegulluar papërsosmëritë me një rezultat bukurie të krahasueshëm me atë të një fondacioni klasik.
3. E pasuruar me glicerinë dhe vaj të paqëndrueshëm me origjinë bimore i cili i jep atij rrëshqitje, rrjedhshmëri dhe rehati. E aftë për të lëngëzuar me nxehtësinë e lëkurës, struktura e saj krijon një shtresë shumë të hollë, pa shënuar rrudhat ose duke lënë një film të yndyrshëm. Çehrja është e unifikuar plotësisht me një lëkurë natyrale të zhveshur.

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Kodi

, , , , ,

Open chat
Powered by