Gel corps et cheveux surgras

0 Orders
#Biolane 008
In stock

Description

Biolane Gel corps et cheveux surgras 

Xhel larës për trup dhe flokë.

Dermo-pediatrik

350 ml

Biolane Gel corps et cheveux surgras – Ultra praktike për pastrim me një gjest të vetëm dhe pa tharë lëkurën e foshnjave dhe fëmijëve të vegjël të prirur për të patur lëkurë të thatë atopike.

• Hipoalergjike* dhe pa aromë, Biolane Ultra-Rich Trupi dhe Flokët Xhel pastron butësisht pa sulmuar lëkurën e thatë, me prirje atopike tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël.
• Formuluar me glicerinë, një agjent ushqyes dhe zbutës, ndihmon në mirëmbajtjen e ujit në epidermë.
• Formula e saj 2 në 1, e testuar nën kontrollin oftalmologjik, nuk i vret sytë dhe pastron butësisht flokët.
• FORMULOHET PA PARABEN
* formuluar për të minimizuar rrezikun e alergjisë

– Ultra-praktike: 2 në 1!
– Shishja e pompës 350 ml: mund të përdoret me një dorë, pompa e dozimit zhbllokohet me një kthesë të thjeshtë dhe jep sasinë e nevojshme të produktit.

Formula:
Aqua, glicerinë, glukamat natriumi kokoil, kokoamfoacetat natriumi, acid limoni, koko-glukozid, oleat gliceril, distearat kunj-150, glukol kaprilil, alkool izopropil, metilisotiazolinon, tokoferol, gliceride palme hidrogjenuar
Shihni fletët përbërëse …
Këshilla të përdorimit
• Përdorni për banjën e përditshme.
• Vendosni një sasi të vogël në lëkurë dhe flokë të lagur, pastroni, shpëlajeni tërësisht, pastaj thajeni plotësisht, duke lagur çdo palosje dhe dele.

• Kufizoni larjen në 2 ose 3 minuta tek të porsalindurit për të parandaluar tharjen e lëkurës.
• Preferoni banjot e vakëta (maksimumi 35 ° C) me kohëzgjatje të shkurtër (maksimumi 2 deri në 3 minuta) në mënyrë që të mos thahen më tej lëkura.
• Pas banjës, thajeni foshnjën duke i lagur butësisht lëkurën e tij pa e fërkuar me një peshqir pambuku, pastaj lagni lëkurën me një krem ​​ushqyes

 

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Additional information

Grup-mosha

Formulimi

Sasia

350 ml

Veprimi

, ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Gel corps et cheveux surgras”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by