Gel Intimo

0 Orders
#Daygin 001
In stock
1,440L

Description

Daygin Gel Intimo

30 ml

Xhel zbutës, qetësues, me veprim lubrifikues, specifik për organet gjenitale të jashtme. Falë përbërësve të tij aktivë, ndihmon në qetësimin e sikletit, kruajtjes dhe djegies në lidhje me tharjen e organeve gjenitale të jashtme ose dukuritë e mbindjeshmërisë gjithashtu për shkak të ndryshimeve në pH vagjinale: shoqata e klorheksidinës / ekstraktit të farave të grejpfrutit përcakton një mjedis të pafavorshëm për kontaminimin bakterial; acid laktik, ribalancimi i aciditetit normal të vaginës, favorizon normalizimin e mbrojtjes fiziologjike; zanthoxilum, aktiv i nxjerrë nga një bimë shumëvjeçare vendase në Kinë, ka një efekt qetësues dhe qetësues, me një ulje të ndjeshmërisë së lëkurës dhe ndjesisë së kruajtjes. Nuk përmban parfume, ngjyrues, nuk yndyros, nuk njollos dhe nuk lë mbetje. Xhel intim Daygin është formuluar në mënyrë specifike dhe testuar dermatologjikisht për të minimizuar rrezikun e alergjisë.

* PH fiziologjik.

Përdorimi :

Aplikoni produktin në organet gjenitale të jashtme. Shtypni butësisht tubetin për të marrë produktin dhe shpërndajeni atë me aplikuesin direkt në pjesët intime të prekura. Rekomandohet pastrimi i aplikuesit midis aplikacioneve. Ne rekomandojmë përdorimin e produktit 2-3 herë në ditë, sipas nevojës.

Ingredientët :

Aqua, glycerin, propanediol, PEG-40 hydrogenated castol oil, benzyl alcohol, hydroxyethylcellulose, xanthan gum, hydroxypropryl guar, sodium benzoate, lactic acid, polyacrylic acid, dehydroacetic acid, oleyl alcohol, sodium phytate, citrus grandis fruitextract * [Citrus grandis fruitextract * (Graperfruit) fruit extract *], chlorhexidine digluconate, zanthoxylum bungeanum fruit extract.

Brand

Daygin

Additional information

Sasia

30 ml

I përshtatshëm për

Formulimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Gel Intimo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by