Gentle Cleansing Milk – Face&Eyes

0 Orders
#
In stock
1,800L

Description

Gentle Cleansing Milk – Face&Eyes

200ml

Qumështi Pastrues i Butë Topicrem është një emulsion i lehtë që siguron heqjen e grimit dhe hidratimin e lëkurës pa sensibilizuar barrierën e lëkurës. Para së gjithash, ajo përmban glicerinë dhe dyll bletësh për një përvojë pastrimi pa zhveshje, freskuese dhe qetësuese, e përshtatshme për llojet e ndjeshme të lëkurës. Për më tepër, është testuar nën kontroll dermatologjik dhe okulistik, gjë që e bën atë një opsion të sigurt për zonën delikate periokulare dhe një metodë efektive të heqjes së grimit të papërshkueshëm nga uji. Prandaj, struktura e lëkurës do të mbetet e rehatshme dhe e butë në prekje gjatë gjithë procesit të pastrimit.

Karakteristikat:
Cilësi: emulsion;
Çështjet e lëkurës: thatësi, acarim, dehidratim;
Koha e aplikimit: mëngjes ose mbrëmje, si hapi i parë i rutinës së kujdesit të lëkurës;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: pastron butësisht, heq përbërjen e papërshkueshëm nga uji, ruan integritetin e barrierës së lëkurës;
Formuluar pa: ngjyra, parabene.

Përbërësit kryesorë:
-Dylli i bletës është një nga zbutësit më të fortë të natyrës. Ky produkt i vlefshëm i punës së bletëve të mjaltit është ideal për të krijuar një cilësi të butë dhe ngushëlluese. Ata e përdorin atë në fabrikimin e jo më pak se huallët e tyre të mjaltit! Prandaj, pads ose gishtat e pambukut do të rrëshqasin lehtë në lëkurë gjatë gjithë procesit të pastrimit, duke shmangur acarimin ose skuqjen e shkaktuar nga fërkimi;
-Glicerina është një hidratues që është natyrshëm i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni Qumështin Pastrues të Butë Topicrem në fytyrë, sy dhe qafë të thatë duke përdorur gishta ose një shtupë pambuku. Nëse është e nevojshme, shpëlajeni produktin me ujë të vakët derisa përbërja të hiqet plotësisht, duke u siguruar që ta thani lëkurën me një peshqir të butë.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by