Gentle Micellair Water – Face& Eyes

0 Orders
#
In stock
1,400L

Description

Gentle Micellair Water – Face& Eyes

200ml

Topicrem Gentle Micellar Water është një pastrues grimi për sytë dhe fytyrën, si dhe një pastrues i butë i lëkurës. Para së gjithash, ajo rrit hidratimin e lëkurës, duke ringjallur shkëlqimin e saj natyror duke forcuar barrierën e saj dhe duke parandaluar efektet e ndotjes. Lë një ngjyrë të rehatshme, të qetë dhe të qartë pas aplikimit. Për më tepër, formula e saj minimaliste me vetëm 9 përbërës siguron tolerancë optimale edhe në lëkurë të sensibilizuar.

Karakteristikat:
Cilësi: e lëngshme;
Çështjet e lëkurës: dehidratimi, mpirja, mbindjeshmëria;
Koha e aplikimit: mëngjes ose mbrëmje, si hapi i parë i rutinës së kujdesit të lëkurës;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: pastron butësisht, heq grimin, e lë lëkurën të rehatshme dhe të hidratuar;
Formuluar pa: alkool, parabene.

Përbërësit kryesorë:
-Allantoina mund të gjendet natyrshëm në rrënjët dhe gjethet e bimës komfrey. Prandaj, jo vetëm super qetësues, por edhe zbutës i lëkurës, duke nxitur shërimin e dukshëm të plagëve;
-Betaine është një hidratues osmolit. Prandaj, është një përbërës që ndihmon lëkurën të përshtatet me humbjet dhe fitimet e lagështisë, në thelb duke punuar për të balancuar hidratimin e lëkurës. Procesi i pastrimit, zakonisht dehidratues për shkak të përdorimit të ujit dhe fërkimit, bëhet jashtëzakonisht i butë për shkak të pranisë së këtij përbërësi;
-Glicerina është një hidratues që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut, përgjegjës për mbajtjen e lipideve midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Ngopni një jastëk pambuku me ujë të butë Micellar Topicrem dhe fshijeni në të gjithë sipërfaqen e fytyrës dhe zonat e qafës ku u aplikua grimi. Në zonën e syve, shtypni butësisht për disa sekonda pa e tërhequr dhe pastaj hiqni butësisht përbërjen me lëvizje të jashtme.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by