Glass Baby Bottles

0 Orders
#Natursutten 005
In stock
3,700L 4,000L
Clear selection

Description

Natursutten Glass Baby Bottles.

Biberon me shishe qelqi për bebe që nga lindja
Paketim x 2 shishe biberoni.

Shishet e biberonit prej qelqi janë zgjedhja e duhur për fëmijët tuaj.
Qelqi është i sigurt, pasi nuk përmban BPA/BPS ose substanca kimike të tjera që janë të dëmshme dhe që zakonisht gjenden tek shishet plastike.

Shishet e biberonit të Natursutten janë prej borosilikati të qelqit dhe prodhohen në Francë.
Koka e biberonit është e përbërë nga gome natyrale me origjinë nga Italia.
Goma është e butë dhe e bën proçesin e ushqyerjes tepër të pëlqyeshëm nga foshnjet.

Shishja e biberonit është e pajisur dhe me një valvul të dyfishtë e cila lejon qumështin të rrjedhë lirisht, por nga ana tjetër shmang krijimin e bulëzave të ajrit dhe ndihmon në pakësimin e kolikave dhe gazrave.

Rezistente ndaj nxehtësisë dhe ndaj ndryshimit drastik të temperaturës.
Mund të lahen në pjatalarëse.

Nuk përmbajnë:
-BPA;
-ftalate;
-polikarbonate;
-PVC.

Shishet e biberonit gjenden në dy madhësi të ndryshme.

Kujdes!
Para përdorimit të parë, sterilizoni produktin duke e zier në ujë për 5 minuta.
Hiqeni nga uji dhe lëreni të ftohet.
Pastrojeni para çdo përdorimi duke përdorur ujë të ngrohtë dhe larës biberonash.
Asnjëherë mos i pastroni produktet e Natursutten në sterilizues, mikrovalë apo lavastovilje.

Perberesit
natural rubber, glass

Brand

Natursutten

Additional information

Paketimi

Grup-mosha

,

Masa

110 ml, 240 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Glass Baby Bottles”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by