Guam Alga Stck Anti-Celulit

0 Orders
#Guam 003
In stock
3,250L

Description

Guam Alga Stck Anti-Celulit

Trajtim në formë stick-u për celulitin në zonën e këmbëve, barkut, kofshëve dhe krahëve.

Ka një veprim ”i ftohtë- i ngrohtë” që nxit mikroqarkullimin.
Përmban ekstrakte të algave Guam, të përftuara nëpërmjet një proçesi që ruan vetitë e tyre antioksiduese 3 herë më shumë se proçeset tradicionale.

Mbron lëkurën nga radikalet e lira dëmtuese dhe parandalon proçesin e plakjes qelizore.
Absorbohet lehtësisht dhe plotësisht.
Lehtësisht i transportueshëm.

Pa parabene.
Pa PEG.

Përdorimi:

Aplikohet në zonën e interesuar çdo ditë.
Në momentin e aplikimit mund të ndjeni një ndjesi të lehtë pickimi dhe një skuqje të lehtë që është më se normale.
Aplikohet në lëkurë të thatë, pa plage dhe pa irritime.

Përbërësit

Alga Guam
(Laminaria digitata), Garcinia cambogia, Caffeina, Arancio amaro.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Alga Stck Anti-Celulit”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by