Guam Alga Stick Drenante

0 Orders
#Guam 002
In stock
3,250L

Description

Guam Alga Stick Drenante

Stik drenues që pakëson celulitin e krijuar si pasojë e mbajtjes së ujit në zona të caktuara të trupit.

Proçesi nëpërmjet të cilit përftohen ekstraktet e algave u lejon atyre të kenë veti antioksiduese sa 3-fishi i ekstrakteve të përftuara me metoda tradicionale.

Pa parabene.
Pa parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa silikon.
Pa SLS.
Pa SLES.
Pa produkte me origjinë shtazore.

Përdorimi:

Vendoset disa herë stiku në zonat e dëshiruara ku është i dukshëm fenomeni i enjtjes dhe mbajtjes së ujit.
Në momentin e aplikimit do ndjeni një ndjesi të lehtë pickimi si pasojë e veprimit të produktit.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Alga Stick Drenante”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by