Guam Alga Wakame

0 Orders
#
In stock
3,562L

Description

Guam Alga Wakame

30Cps

-Alga e detit Wakame është e mirë për mbajtjen e një peshe të shëndetshme trupore. Forconi funksionet e pastrimit të trupit. Algat Wakame i përkasin algave kafe, rriten në detet japoneze në një temperaturë prej 5 deri në 18 gradë, arrijnë deri në 7 metra në gjatësi. Ato përmbajnë sasi të mëdha të vitaminave (A, C, E, K) dhe janë burim i mineraleve (hekur, jod, kalcium). Ndër vetitë e këtyre algave është një aftësi e lartë potenciale për të stimuluar humbjen e peshës.
-Fucoxanthin, një molekulë natyrale që rrjedh nga alga deti Wakame, ndihmon në zvogëlimin e yndyrës së tepërt, veçanërisht në nivelin e zgavrës së barkut. Ka një efekt antioksidues, mbron qelizat nga radikalet e lira.
-Portokalli e hidhur – vendi i origjinës së Indisë, ndryshon nga llojet e tjera të shijes më të fortë të hidhur. Tasteshtë kjo shije e hidhur që stimulon prodhimin e lëngut të stomakut, duke përmirësuar tretjen.
-Synephrine – e nxjerrë nga portokalli e hidhur, stimulon metabolizmin.
-Guarana – stimulon sistemin nervor qendror, është i dobishëm për lehtësimin e ndjenjave të lodhjes, ndihmon në zvogëlimin e urisë. Përveç kësaj, përshpejton metabolizmin.
-Çaji jeshil – përmirëson promovimin e yndyrave të lokalizuara në indet yndyrore dhe oksidimin e tyre, ndihmon në metabolizmin, përveç kësaj, ka një funksion diuretik, ndihmon në largimin e lëngjeve të tepërta nga trupi. Normalizon funksionimin e zorrëve.
-Kafeina – e pranishme si në çajin jeshil ashtu edhe në Guarana, ndihmon në stimulimin e tretjes, përmirëson procesin e humbjes së peshës dhe zvogëlon oreksin.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by