Guam Bio Aloe Vera Puro Succo

0 Orders
#Guam 005
In stock
4,550L

Description

Guam Bio Aloe Vera Puro Succo

Leng i aloe verës i përftuar nga gjethet e freskëta, të ”pa zhveshura”, të sapo mbledhura, të bimës Aloe Vera Barbadensis të agrikulturës biologjike italiane.

Lëngu i aloe verës ka veti qetësuese dhe zbutëse në sistemin tretës, si dhe nxit funksionet pastruese (depurative) në organizëm.

Përmban polisaharide të cilat kanë vetinë të eleminojnë toksinat nga organizmi.
Ndër polisaharidet përmendim Acemananin (mucopolisaharid) që ka veti:
-të mbrojë mukozën e stomakut dhe zorrëve;
-anti-inflamatore;
-antivirale;
-të stimulojë mbrojtjen imunitare.

Lëngu i aloe verës ka gjithashtu veti antioksiduese dhe hipoglicemike.

Gjatë prodhimit të lëngut të aloe verës Guam kontrollohen të gjitha fazat që nga mbledhja e gjetheve deri në ekstraktimin e xhelit.
Ruan shijen natyrale të bimës.
I çertifikuar nga MIPAAF (Ministero Italiano delle Politiche Agricole, Alimentari e Forestali).

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse keni një problem shëndetësor të caktuar.

Përdorimi:

Tunde shishen para çdo përdorimi.
Rekomandohet të pihen 25ml leng aloe vera 1 ose 2 herë në ditë.
Mund të pihet siç është ose i tretur në ujë ose në lëng frutash.
Pas hapjes ruhet në frigorifer.
Duhet të konsumohet brenda 30 ditësh nga hapja.

Përbërësit:

≥99% aloe vera italiana

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Bio Aloe Vera Puro Succo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by