Guam Biocellules de Mer Crema Viso Lift Antirughe Intensiva

0 Orders
#Guam 006
Out of stock
8,840L

Out of stock

Description

Guam Biocellules de Mer Crema Viso Lift Antirughe Intensiva

Trajtim kundër rrudhave me veti antioksiduese të fuqishme.
Vepron kundër radikaleve të lira, kundërshton dëmin oksidativ dhe lufton dukurinë e plakjes së lëkurës.

Kombinimi i qelizave staminale të bimës Eryngium Maritimum me filtrat solarë, peptidet, qelizat staminale të algave kafe dhe vitaminën E shfaqin një efekt dekongjestionant, hidratues dhe zbutës.

Qelizat staminale të bimës Eryngium Maritimum stimulojnë prodhimin e kolagjenit dhe elastinës nga qelizat e lëkurës.

Përdorimi i vazhdueshëm i kremit pakëson shenjat e plakjes së lëkurës, pakëson dukshëm rrudhat dhe lëkura bëhet dukshëm më kompakte, tonike dhe me shkëlqim.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa parabene.
Pa nikel.
Pa produkte me origjinë nga kafshët.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet kremi në zonën e fytyrës dhe qafës dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit:

Substanca aktive: CELLULE STAMINALI (ERYNGIUM MARITIMUM), ESTRATTO BIOACTIVITY (BIOLIQUEFATTO DI LAMINARIA DIGITATA), ACIDO IALURONICO, CELLULE STAMINALI DA ALGA BRUNA (ESTRATTO DI GAMETOFITI DI UNDARIA PINNATIFIDA), OLIO DI AVOCADO BIOLOGICO, VITAMINA E

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Biocellules de Mer Crema Viso Lift Antirughe Intensiva”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by