Guam Cellules de Mer Crema Viso Rigenerante

0 Orders
#Guam 008
Out of stock
9,672L

Out of stock

Description

Guam Cellules de Mer Crema Viso Rigenerante

Krem me veti rigjeneruese dhe anti-rrudhë.

Qelizat staminale te Eryngium Maritimum nxisin proliferimin dhe diferencimin e keratinociteve, si dhe stimulojnë prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.
Sferat e acidit hialuronik pakësojnë shenjat e moshës, rrisin rezistencën e lëkurës dhe e hidratojnë atë.
Alga Chlorella Vulgaris nxit ndarjen e fibroblasteve dhe favorizon rigjenerimin e vazhdueshëm të lëkurës suaj.
Zgjedhja e duhur për një pamje gjithmonë rinore.

Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabene.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet kremi në
zonën e fytyrës dhe qafës dhe masazhohet deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.

Përbërësit:

Përbërësit kryesorë aktivë:
-acid hialuronic;
-Eryngium Maritimum;
-alga Chlorella vulgaris.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Cellules de Mer Crema Viso Rigenerante”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by