Guam Anti-Cellulite Zone Ostinate Cream

0 Orders
#Guam 009
In stock
3,900L

Description

Guam Anti-Cellulite Zone Ostinate Cream

Zgjedhja e duhur për eleminimin e celulitit që nuk është larguar me trajtimet tradicionale.

Përmban:
-oligopeptide, me veti tonifikuese dhe anti-celulit;
-ekstrakte të fucusit, me veti astrigjente, tonifikuese dhe anti-celulit;
-kompleks të silicit me acidin manurik, që rrit elasticitetin e lëkurës,e rigjenerojnë atë dhe i japin shkëlqim.

Përdorimi:

Aplikohet kremi në zonat me celulit dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit:

Oligopeptide,
estratto di Fucus vesiculosus, Polisaccaride di alghe brune, aminoacidi estratti dalla microalga Chlorella vulgaris, minerali, complesso formato da silicio e acido mannuronico,

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Anti-Cellulite Zone Ostinate Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by